Tamponové stroje

Rotační tamponové stroje se v různých podobách na trhu vyskytují již několik desítek let. Tampónové stroje pracují na základě unikátní technologie, kdy je díky tvarové přizpůsobivosti tampónu možné přenést obrázek z roviny na povrch prakticky jakéhokoliv tvaru.

 

Důležitým faktorem kvality tisku tampónového stroje je gumový potah přenosového válce – tampónu. Tampóny jsou rozlišovány především podle svých tvarů, jichž je vyráběno velké množství. Všechny však mají zaoblený povrch v místě tisku. Druhou důležitou vlastností tampónu je tvrdost pryže, ze které je tiskový tampon vyroben.

 

Nosičem tisknutého motivu jsou v tampónových strojích tiskové formy nazývané štoček, případně klišé. V praxi pracují tampónové stroje se dvěma druhy tiskových štočků. Základním nosným materiálem formy štočku je tenká kovová destička s nanesenou fotocitlivou vrstvou polymeru v přibližně trojnásobku tloušťky nosiče. Druhou variantou jsou celoocelové štočky, dodávané výrobci v tloušťkách 0,5 a 10 mm, které jsou určené pro tamponový tisk s vysokým nákladem tisku.

 

Tisk na tamponových strojích

Potisk realizovaný na několika strojích dává možnost vyzkoušení a ověření mnoha poznatků o tisku a nabízeném spotřebním materiálu. Dává rovněž příležitost navrhnout výrobci řešení pro zlepšení komfortu obsluhy strojů, tvarů tampónů a vlastností barev. Proč? Protože každý zákazník je osobnost a nabízené řešení musí být šité na míru přesně pro něj.

 

Dalšími přirozenými činnostmi, které se vedle prodeje strojů vyvinuly jsou: potisk předmětů a celková realizace reklamních kampaní. Potisk na zakázku je prováděn na reklamní předměty nebo součástky objednané ve firmě Dílna, nebo dodané zákazníkem. Grafická příprava tisku dle přání zákazníka je realizovaná přímo v našem DTP.
Dlouholeté zkušenosti, kompetence a flexibilita činí z firmy Dílna konkurenceschopného a spolehlivého průvodce záhadným světem trojrozměrného potisku.
Děkujeme všem věrným zákazníkům a těšíme se na nově příchozí.

 

Tampónový tisk

Tampónový tisk je unikátní tiskovou technikou, díky které je možný přímý potisk trojrozměrných předmětů. Technologický postup tampónového tisku umožňuje tisknout na celou řadu malých i velkých 3D předmětů – využití se dá prakticky rozdělit na tisk pro průmyslové účely a tisk reklamní. Tampónovým tiskem je možné potiskovat velmi širokou škálu různých materiálů včetně kovů, skla, pryže, různých druhů plastických hmot, ale i textilií, kůže nebo koženky.

 

Princip tampónového tisku

Tampónový tisk můžeme charakterizovat jako „kombinaci“ hlubotisku s ofsetovým tiskem. Tisk na tampónovém stroji má typický znak formy hlubotiskové – tiskové prvky jsou zahloubeny do její plochy. S ofsetem pak tampónový tisk spojuje například skutečnost, že barva není z tiskové formy aplikována na potiskovaný substrát přímo, ale prostřednictvím takzvaného tampónu ze silikonové pryže.

 

Mezi snad jedinou „nevýhodu“ tampónového tisku patří fakt, že v jednom přítlaku není možné dokonale vytisknout plné plochy ve větších rozměrech – maximální formát tiskového klišé je 100 x 150 mm.

 

Tamponové stroje, štočky, tiskové tampony

Pro bližší informace jsme připravili stručné představení nabídky firmy Dílna spol. s r.o., popisující podrobněji rozsah dodávaných strojů pro tamponový tisk a příslušenství k tamponovým strojům.

 

Představení firmy

 

Hlavní činností firmy Dílna, spol. s r.o. je návrh, vývoj, konstrukce a výroba tamponových tiskových strojů pro průmyslové značení. Současně dodáváme i veškeré příslušenství a spotřební materiály pro tamponový tisk, jako jsou osvitové jednotky, ultrazvukové čističky, štočky, tampony, barvy, atd. Jsme výhradní zastoupení belgické firmy Printing International.

 

Tamponové stroje a spotřební materiál

► Tamponové stroje dodáváme od jednoduchých typů řady Quartz, Saffir, Platinium, Kyanit  až po automatizované linky konstruované na strojích řady Lino, Rota.

 

► Tiskové desky „štočky“ dodáváme vypalované laserem, fotopolymerní vymývatelné lihem nebo vodou. Dále dodáváme ocelové štočky tenké 0,3 mm, 0,5 mm a silné 10 mm.Všechny varianty štočků vyrábíme přímo v naší firmě v Praze, včetně grafického zpracování podkladů.

 

► Tiskové tampony dodáváme v široké škále, více než 4 000 standardních tvarů a rozměrů. Nabízíme také zakázkovou výrobu tamponu dle potiskovaného předmětu.Námi dodávané barvy jsou podle typu – jednosložkové nebo dvousložkové vhodné na plasty, gumu, papír, textil, kov…

 

Barvy jsou opatřeny bezpečnostními listy v českém jazyce a zdarma od Vás odebereme prázdné obaly od našich výrobků.

Tamponový tisk a stroje - prodej a servis,repliky hodinek Švýcarská falešné hodinky,rolex repliky hodinek, breitling repliky hodinek,Všechno nejlepší omega repliky hodinek internetový obchod repliky hodinek